Wydrukuj tę stronę
wtorek, 12 listopad 2013 11:10

"Ekòlogiô westrzód nas"

Autor:  GOK Chmielno
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 7 listopada br. w Zespole Szkół w Miechucinie odbyła się XI Wieczornica Kaszubska pod hasłem "Ekòlogiô westrzód nas".

Zgromadziła wielu gości, m.in.: Wójta Gminy Chmielno Zbigniewa Roszkowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Chmielno Mariana Kwidzińskiego, proboszcza miejscowej parafii ks. Piotra Grabowskiego, radnego Powiatu Kartuskiego Stanisława Piask, prezesa ZK-P O/Chmielno Brygidę Michalewicz, przedstawiciela Kuratorium Oswiaty Annę Adamczyk, radnych, sołtysów, dyrektorów jednostek organizacyjnych, rodziców uczniów oraz mieszkańców gminy Chmielno.
Wszystkich przybyłych powitała dyrektor Zespołu Szkół w Miechucinie Helena Płotka, która o  jednastym spotkaniu powiedziała: - Jest to kontynuacja tematu ekologii zainicjowanego na III Festynie Rodzinnym, który odbył się 26 maja br.  w Parku Rekreacyjnym w Miechucinie.
Uczniowie wykazali się niezwykłą grą aktorską, która poruszyła i rozbawiła zgromadzonych gości. Do atrakcji  wieczoru należał  występ szkolnego chóru prowadzonego pod kierunkiem
Lucyny Mielewczyk.
Przedstawienie nagrodzono gromkimi brawami. Wójt Gminy Zbigniew Roszkowski, dziękując za przybliżenie spraw ekologii przekazał na rzecz szkoły radio CD.                     Ponadto można było obejrzeć wystawę rzeczy stworzonych z recyklingu, był tam między innymi pojazd śnieżny  zbudowany przez Kamila Felskowskiego, który na pewno jest pojazdem ekologicznym. Na zakończenie spotkania wszyscy udali się na poczęstunek. Organizatorzy już dzisiaj zapraszają wszystkich za rok na następną wieczornicę.

 

Czytany 4578 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 listopad 2013 11:29