Wydrukuj tę stronę
czwartek, 18 czerwiec 2020 11:08

Aqua Park w Redzie

Autor: 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Aqua Park w Redzie

 Castle Pool

Przestronny basen z postumentem morskiego potwora i gigantycznym wiadrem wylewającym 400 l wody.

Swoją przygodę z Aquaparkiem rozpoczynamy na zatopionym przez Krakena zamku. Bajkowe wykończenie niecek basenowych tworzy magiczną atmosferę. Odprężenie zapewniają ławeczki z masażerami karku i pleców. Intensywniejsze doznania oferują bicze wodne oraz nietypowy wodospad w postaci wiadra z wylewającą się wodą. Kolejna niespodzianka znajduje się po drugiej stronie zamkowych ruin – specjalna niecka, która nigdy się nie kończy.

Z paszczy rekina prosto przez akwarium z prawdziwymi rekinami, czyli najlepsza zjeżdżalnia na świecie.

Takiej zjeżdżalni nie ma nigdzie indziej. Wskakując w otwartą paszczę rekina czeka nas 60-metrowy, niezwykle emocjonujący zjazd. Podświetlony tunel prowadzi przez rajskie akwarium, w którym pływają prawdziwe rekiny. Do Redy przyjechały one z odległej Sri Lanki. Kąpiel, gdy za przezroczystą ścianą pływają jedne z najgroźniejszych drapieżników świata, robi ogromne wrażenie. Trzymająca w napięciu wodna podróż kończy się w zamkowym skarbcu, czyli w zaczarowanym złotym basenie.

 Pirate Bay

Basen dla najmłodszych ze wspaniałym okrętem wyposażonym w siedem zjeżdżalni.

Zatoka Piratów, czyli niecka o głębokości 30 centymetrów to raj dla najmłodszych. Maluch może bezpiecznie bawić się w towarzystwie innych dzieci, zwiedzając okręt piracki. A na nim czekają armatki wodne oraz małych siedem zjeżdżalni. Zaś najlepszym miejscem na odpoczynek jest grzbiet wieloryba. Frajdy dostarczy też zawieszona na rufie okrętu szalupa, z której co jakiś czas wylewa się kaskada wody.

 Family Slide

Szeroka na 3 i długa na 48 metry zjeżdżalnia najlepsza na rodzinne przejazdy.

Wspólne zjazdy prosto w rzeke dają początek wodnej przygodzie. Pofalowana struktura sprawia, że każdy zjazd jest inny. Na zjeżdżalni bawić się można zarówno na pojedyńczych jak i podwójnych pontonach. Z jej szczytu rozpościera się wspaniała panorama na niemal cały Aquapark.

 Water Slides

Rodzinna, świetlna oraz ekstremalna – 3 zjeżdżalnie, które zapewniają różne dawki adrenaliny.

System zjeżdżalni daje możliwość zabawy każdemu, zarówno rodzinom z dziećmi, jak i amatorom mocnych wrażeń. Multi Adventure to szeroka zjeżdżalnia, doskonała na podwójne pontony i wspólne zjazdy. Wielobarwny tunel z różnymi dekoracjami świetlnymi zagwarantuje najlepszą rozrywkę w większym gronie. Przygotuj się na kosmiczną podróż, kończącą się w wodnej otchłani! Ten szybszy zjazd, z licznymi zakrętami, dostarcza nie lada emocji. Natomiast na amatorów ekstremalnych wrażeń czeka pionowa zjeżdżalnia Ultra Speed. Tylko osoby o mocnych nerwach zdecydują się na skok w wodną przepaść, aby przeżyć niezapomnianą do końca życia przygodę.

 River Expedition

Wodna ścieżka o długości 315 metrów, czyli wodna wyprawa obfitująca w przygody.

Zamkowa fosa w kolorze lazurowego morza wyznacza wodną drogę zwiedzania Aquaparku. Rzeka wije się przez środek hali basenowej i jest najlepszą opcją na odkrywanie kolejnych tajemnic Aquaparku. Wraz z delikatnym nurtem, w otoczeniu palm, udajemy się w głąb wulkanu, poznając wszystkie niezwykłe atrakcje.

Niezwykłe jacuzzi dla 24 osób, tryskające wodą w kolorze lawy.

Ciekawie zaaranżowane jacuzzi, w którym w jednym momencie mogą relaksować się nawet 24 osoby. Atrakcja znajduje się na samym szczycie kompleksu basenowego. Na środku wulkanu zbudowano dyszę, z której cyklicznie tryska gejzer wody. Specjalne efekty świetlne tworzą złudzenie erupcji wulkanu – woda ma bowiem kolor wrzącej lawy. Wulkan można również zobaczyć „od środka”, udając się w wodną podróż do jego mrocznego wnętrza.

 Wave Pool

Wzburzona woda z falami na 1,5 metra dostępna nie tylko na Bałtyku.

Unoszenie się na falach nie musi oznaczać wietrznego dnia nad morzem. Za sprawą wave ball, czyli specjalnej piłki do wytwarzania fal, można zmagać się z niespokojną wodą. Odpoczynek w tradycyjnym basenie w mgnieniu oka zmienia się w prawdziwie morską frajdę. Wysokie na nawet 1,5 metra fale wytwarzane są przez niepozornego „zadziornego rekinka”, który wypatruje entuzjastów falowanego szaleństwa.

Wielka Głębia, czyli zanurkuj i stań oko w oko rekinami!

Basen do nurkowania o głębokości 2,2 metra, w którym jedna ze ścian jest przezroczysta, a tuż za nią pływają prawdziwe żarłacze! Dostępny tylko dla osób umiejących pływać. Nurkowanie w obecności 15 rekinów nigdy nie było takie proste. Wyjątkowe akwarium można również podziwiać, stając na stopniu tuż obok szyby.

AquaSpinner, czyli pierwsza w Europie zjeżdżalnia obrotowa!

Uczucie braku grawitacji, wahadłowe pokonywanie krętych korytarzy i przyśpieszenia do 40 km/h. Wszystko to czeka podczas 90-sekundowego zjazdu wodnym diabelski młynem. Emocjonująca przejażdżka odbywa się na czteroosobowych pontonach, które do rury wprowadzane są za pomocą automatycznego pasa transmisyjnego.

Warunki korzystania:

    wzrost: minimum 120 cm
    waga na pontonie: minimum 150 kg (od 2 do 4 osób)

Czytany 288 razy
Patryk Kuchta

Najnowsze od Patryk Kuchta

Artykuły powiązane