Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:insynuacja | jinsynuacjô (sł. Eugenisz Gołąbek)
poniedziałek, 03 czerwiec 2013 01:00

Festyn Rodzinny Kożyczkowo i Borzestowo - 1/2 czerwca 2013

Autor: 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

 

W dniu 1 czerwca 2013r. w Szkole Podstawowej w Kożyczkowie odbył się Festyn Rodzinny z okazji minionego Dnia Matki, Dnia Dziecka i nadchodzącego Dnia Ojca. Na samym początku dyrektor szkoły Pani Irena Kitowska serdecznie przywitała przybyłych gości m.in Wójta Gminy Chmielno Zbigniewa Roszkowskiego, Pana Mariana Kwidzińskiego wraz z małżonką, radnego i sołtysa wsi Kożyczkowo wraz z małżonkami, przedstawiciela Gminnego Ośrodka Kultury, rodziców oraz wszystkich przybyłych gości.
Uczniowie pokazali przedstawienie pt."Czarownice są na świecie". Po występie odbyło się wręczenie podziękowań dla sponsorów. Następnie rodzice zaprezentowali przedstawienie pt."Czerwony Kapturek". Ponadto była możliwość zakupienia losów na loterii fantowej, obejrzenia wozu strażackiego oraz udziału w licznych konkursach.Wszystkie zebrane pieniądze z loterii fantowych zostaną przekazane na potrzeby szkoły.

 

W dniu 2 czerwca 2013r. w Szkole Podstawowej w Borzestowie odbył się IV Festyn Rodzinny, zorganizowany z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Na początku  dyrektor szkoły Hanna Kaszuba przywitała wszystkich przybyłych gości m.in. Wójta Gminy Zbigniewa Roszkowskiego, Przewodniczącego Rady Mariana Kwidzińskiego, Starostę Powiatu Kartuskiego, Janinę Kwiecień, Radnego Powiatu Kartuskiego, Stanisława Piask, Ks. Bogdana Drozdowskiego Proboszcza Parafii Wygoda, Wikariusza Parafii Wygoda, Halinę Uchman, dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie, dyrektorów szkół oraz wszystkich przybyłych gości. Po przywitaniu rozpoczęła się cześć artystyczna składająca się z 2 cz. Pierwsza część pt. „ Bajkowy Koncert życzeń  dla mamy i taty, a druga część  "NÔLEPI W BORZESTOWIE" cz. 5. w języku kaszubskim.Wystapiła Orkiestra Dętea z Łapalic i Kapela Kazimierza. Ponadto na gości czekało wiele konkursów i atrakcji takich jak trampolina, dmuchany zamek, loteria fantowa, przejażdżki bryczką, pokaz akcji gaśniczej. Można też było skosztować smakołyków przygotowanych przez  rodziców.

Czytany 12108 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 13 czerwiec 2013 11:41
GOKSiR Chmielno

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie zwany w skrócie GOKSiR

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 122 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl