Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:kolekcjonować | zbierac, kòlekcjonowac (sł. Eugenisz Gołąbek)
poniedziałek, 03 czerwiec 2013 11:34

DZIECIĘCY PUCHAR KASZUB W ŻEGLARSTWIE " relacja, wyniki, foto

Autor:  Bartosz Bartnicki
Oceń ten artykuł
(1 głos)
PUCHAR KASZUB W ŻEGLARSTWIE PUCHAR KASZUB W ŻEGLARSTWIE

Dziecięcy Pucharu Kaszub w Żeglarstwie, 31.05.2013, Ostrzyce

31 Maja na jeziorze Ostrzyckim odbyła się pierwsza edycja Dziecięcego Pucharu Kaszub   w Żeglarstwie. W tej wyjątkowej imprezie na skale polski na starcie stanęło 90 dzieci, z 11 szkół,   z 6 gmin powiatu kartuskiego. Jest to pierwsza w historii rywalizacja na wodzie szkół i gmin, a nie klubów sportowych.

 

Regaty rozegrano na 6 identycznych  jachtach  Delphia 24 One Design pływających na co dzień pod banderą Open Yachting.  Na jednym jachcie oprócz instruktora, zapewniającego opiekę młodym żeglarzom, pływało pięcioro dzieci reprezentujących swoją szkołę oraz swoją gminię.     Dziewięćdziesiąt  piąto- i szóstoklasistów podzielono na trzy trzydziestoosobowe grupy.  Pierwsza grupa rywalizowała na wodzie, rozgrywając dwa wyścigi  flotowe na jachtach Open Yachting.

W tym samym czasie grupy pozostające na brzegu, brały udział w teoretycznym szkoleniu żeglarskim oraz uczestniczyły w grach i zabawach sportowych, prowadzonych przez animatorów rekreacji ruchowej.

Po zakończeniu przez grupę regatową wyścigów, na jachty wchodziła kolejna grupa 30 uczniów. Dzięki takiemu formatowi imprezy, wszystkich 90 uczestników mogło spróbować swoich sił podczas rozgrywek sportowych na wodzie i lądzie, a także zdobyć wiedzę z podstawowych zagadnień tematyki żeglarskiej.

 

Do klasyfikacji generalnej liczonych było 6 wyścigów na wodzie oraz 3 turnieje sportowe. W każdym z wyścigów/turniejów, zwycięzca dostawał 1pkt, drugi 2pkt  itd.. Zgodnie z żeglarskim formatem małych punktów, im mniejsza suma punktów z wszystkich rozgrywek, tym wyższa była pozycja końcowa.  Po wyrównanej rywalizacji, w bardzo zmiennych warunkach wietrznych na wodzie tabela wyników prezentuje się następująco:

 

  1. Gmina Stężyca (SP Stężyca, SP Szymbark, SP Klukowa Huta)  21 pkt.
  2. Gmina Sierakowice (SP Sierakowice, SP Kamienica Królewska) 22 pkt.
  3. Gmina Przodkowo  ( ZSPiPG w Pomieczynie) 28 pkt.
  4. Gmina Chmielno (SP Kożyczkowo) 29 pkt.
  5. Gmina Somonino (SP Goręczyno, SP Somonino) 32pkt.
  6. Gmina Kartuzy (SP nr 5 Kartuzy) 36pkt.

 

Reprezentacje trzech pierwszych gmin awansowały do wielkiego finału który odbędzie się 3 sierpnia w Ostrzycach podczas „Ostrzyckiego lata”.

 

Na zakończenie regat wszyscy zasiedli do wspólnego ogniska z kiełbaskami ufundowanymi przez pensjonat „U Stolema”, gospodarza terenu, na którym odbywała się cała impreza.

 

Każde z dzieci wróciło do domu nie tylko z pięknymi wspomnieniami, ale także z nagrodami ufundowanymi przez : „Radbur”, tartak „Laska”, tartak „Wedam”, „Help-rol Puzdrowscy”, „Brands”.

Open Yachting, 31.05.2013, Ostrzyce

Open Yachting, 31.05.2013, Ostrzyce

Open Yachting, 31.05.2013, Ostrzyce

Open Yachting, 31.05.2013, Ostrzyce

Organizatorzy regat: Open Yachting, Pensjonat „U Stolema”

Czytany 14683 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 13 czerwiec 2013 11:42

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 200 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl